Idén 13 éves lesz a Petrits Mézeskalács Múzeum. Ez egy szép, szerencsés prímszám. Arra ösztökélt minket januárban, hogy az elmúlt évek tapasztalatait átgondoljuk és kitaláljuk, miképpen adhatunk még többet Önöknek, akik érdeklődnek az élmények, a kézművesség, a hagyományok iránt.

Szép hosszú lista jött össze. A listán az első, apróságnak tűnő, de nem egyszerű lépés a nyitva tartás bővítése volt. Így mostantól már a hétfő sem kivétel.

13 éve még természetes volt, hogy egy múzeum hétfőn zárva van. Ezért mi is hétfőn tartottunk szünnapot, azzal a megjegyzéssel, hogy ha csoport érdeklődik, kinyitunk nekik.
Az évek során azonban egyértelművé vált, hogy van igény a hétfői nyitva tartásra is. Ezért a Mézeskalács Múzeum nyitva tartását 13 év után teljesen átalakítottuk és mostantól hétfőtől szombatig várjuk Önöket.

MÁR HÉTFŐN IS NYITVA