Gyerekek játszva okosodhatnak, felnőttek okosan játszhatnak.

Itt a lehetőség, hogy a kiállítás minden részletét még jobban szórakozva fedezhesd fel.

A játékhoz adunk feladatlapot és ceruzát, ráadásul a helyes megfejtést apró ajándékra válthatod.

De vigyázz, nem egyszerű! A játékot úgy állítottuk össze, hogy nem csak a szemedre és a tudásodra, de a teljes figyelmedre és koncentrációdra is szükséged lesz.

A játék lényege:

Keresd meg a tárgyakat a múzeumban a feladatlapon szereplő leegyszerűsített rajzok alapján!
Nézd meg a kiállított tárgy nevét és keresd ki a rajz melletti számnak megfelelő betűt a névből, majd írd a rajz melletti kis négyzetbe!
Ha megtaláltad az összes betűt, menj az emeleti teremben található dekóderhez!
A dekóder minden képe mellett találsz egy római számot. Ez a szám jelzi, hogy az adott tárgyhoz írt betű a megfejtés hányadik betűje.
Így fejtheted meg a titkos üzenetet.

Figyelem! A helyes megfejtésért apró ajándék jár, ne felejtsd el kérni mintaboltunk pultjánál!

A játék ára fél krajcár. Javasoljuk félkrajcáros vagy krajcáros belépőjegyünket, mellyel akár további szórakozást, helyben fogyasztható finomságot vásárolhatsz.

Fedezd fel játékosan a Mézeskalács Múzeum titkait